Skip to content

Swim Team Results

675 Reads

0 Comments


2016-12-02 Tippecanoe Quad Meet (Tippecanoe-Northmont/Stebbins-Urbana-Versailles)
2016-12-10 Greenon Invitational
2016-12-17 Butler Invitational
2017-01-06 Troy High School Meet
2017-01-14 Southwest Ohio Classic
2017-01-21 Home Meet (Northmont – Chaminade Julienne – Lebanon)
2017-01-28 Greater Western Ohio Conference Championships – Preliminaries
2017-02-02 Greater Western Ohio Conference Championships – Finals
2017-02-04 Wayne Invitational
2017-02-10 Southwest Ohio District Sectionals – Boys
2017-02-11 Southwest Ohio District Sectionals – Girls
2017-02-18 Southwest Ohio District Championships

TIPPECANOE QUAD MEET

December 2, 2016

Miami County YMCA

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 2 27.02
12 Boys 100 Yard Freestyle 2 1:02.24
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 2 1:49.74

 

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 3 2:16.05
14 Boys 500 Yard Freestyle 3 6:16.22
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 2 1:49.74

 

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 17 38.53
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ

 

Best, Sam (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:10.07
10 Boys 100 Yard Butterfly 4 1:27.28
18 Boys 100 Yard Backstroke 7 1:33.56
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:57.05

 

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle NS
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 7 2:27.08
17 Girls 100 Yard Backstroke 14 1:35.53

 

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 28 41.05
19 Girls 100 Yard Breaststroke 15 1:53.87
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 8 6:00.44

 

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 13 32.53
12 Boys 100 Yard Freestyle 10 1:13.40
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:57.05

 

Carraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 5 2:30.14
5 Girls 200 Yard Individual Medley 5 3:00.12
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 3 2:12.87
19 Girls 100 Yard Breaststroke 6 1:31.01

 

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 1 1:52.22
10 Boys 100 Yard Butterfly 1 56.62
18 Boys 100 Yard Backstroke 1 59.31
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:44.65

 

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 24 39.14

 

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 7 2:27.08
17 Girls 100 Yard Backstroke 12 1:34.08
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 8 6:00.44

 

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 1 1:52.22
4 Boys 200 Yard Freestyle 2 2:14.34
14 Boys 500 Yard Freestyle 2 6:02.46
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:44.65

 

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:10.07
6 Boys 200 Yard Individual Medley 4 2:41.08
14 Boys 500 Yard Freestyle 4 6:20.57
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 2 1:49.74

 

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 7 2:27.08
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 8 6:00.44

 

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 5 2:30.14
9 Girls 100 Yard Butterfly 4 1:23.75
13 Girls 500 Yard Freestyle 2 6:33.01
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:35.14

 

Johnston, Jasmine (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 26 39.81
11 Girls 100 Yard Freestyle 15 1:26.31

 

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 5 2:30.14
3 Girls 200 Yard Freestyle 9 2:50.27
11 Girls 100 Yard Freestyle 7 1:14.46
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 3 2:12.87

 

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 5 2:30.14
3 Girls 200 Yard Freestyle 8 2:50.22
13 Girls 500 Yard Freestyle 8 7:50.44
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 3 2:12.87

 

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
9 Girls 100 Yard Butterfly 8 1:42.22
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 7 2:27.08
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 8 6:00.44

 

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 3 2:15.34
3 Girls 200 Yard Freestyle DQ
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 3 2:12.87
17 Girls 100 Yard Backstroke 9 1:25.64

 

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 22 38.81
11 Girls 100 Yard Freestyle 20 1:34.31

 

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 8 30.02
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ
20 Boys 100 Yard Breaststroke 5 1:26.34
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:57.05

 

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 6 2:42.14
12 Boys 100 Yard Freestyle 7 1:10.27
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:57.05

 

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 3 2:15.34
7 Girls 50 Yard Freestyle 3 30.87
11 Girls 100 Yard Freestyle 4 1:10.31
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:35.14

 

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 1 1:52.22
Record 6 Boys 200 Yard Individual Medley 1 2:05.75
20 Boys 100 Yard Breaststroke 1 1:04.72
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:44.65

 

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 3 2:15.34
5 Girls 200 Yard Individual Medley 1 2:27.87
19 Girls 100 Yard Breaststroke 1 1:13.70
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:35.14

 

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 29 42.68

 

Sjoeberg, Sofia (JR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 31 56.96

 

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:10.07
8 Boys 50 Yard Freestyle 7 29.34
20 Boys 100 Yard Breaststroke 4 1:22.94

 

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 3 2:15.34
11 Girls 100 Yard Freestyle 3 1:09.58
17 Girls 100 Yard Backstroke 3 1:19.18
21 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:35.14

 

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:10.07
8 Boys 50 Yard Freestyle 3 27.62
12 Boys 100 Yard Freestyle 3 1:03.01
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 2 1:49.74

 

Woods, Eric (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 1 1:52.22
6 Boys 200 Yard Individual Medley 3 2:29.24
18 Boys 100 Yard Backstroke 3 1:08.90
22 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:44.65

 

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 3 2:15.34
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Stefanoff, McKenzie (SR)
CNM B 5 2:30.14
1. Jones, Olivia (SO)
2. Carraway, Isabelle (SO)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)

 

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 1 1:52.22
1. Woods, Eric (JR)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. English, Josiah (SO)
CNM B 4 2:10.07
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Best, Sam (FR)
4. Studebaker, Jim (SR)

 

15 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 2:12.87
1. Carraway, Isabelle (SO)
2. Jones, Olivia (SO)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Kreusch, Karlee (SR)
CNM B 7 2:27.08
1. Bowser, Jenna (FR)
2. Kirby, Haley (FR)
3. Groves, Breanne (JR)
4. Eck, Lauren (SR)

 

16 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 2 1:49.74
1. Studebaker, Jim (SR)
2. Arsenio, Neil (JR)
3. Asbury, Mitchell (SO)
4. Gaylor, Bobby (JR)
CNM B DQ
1. Barnett, Kody (FR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Moniaci, Vincent (FR)
4. Calderon, Roberto (JR)

 

21 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 2 4:35.14
1. Stefanoff, McKenzie (SR)
2. Myers, Maddy (SR)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 8 6:00.44
1. Kirby, Haley (FR)
2. Groves, Breanne (JR)
3. Burlong-Jones, Brenae (SR)
4. Eck, Lauren (SR)

 

22 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 1 3:44.65
1. DeLano, Justin (JR)
2. Woods, Eric (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 3 4:57.05
1. Calderon, Roberto (JR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Moniaci, Vincent (FR)
4. Best, Sam (FR)

return to top

GREENON INVITATIONAL

December 10, 2016

Trotwood Aquatic Center

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:03.83
4 Boys 100 Yard Freestyle 11 1:00.17
8 Boys 50 Yard Freestyle 9 26.60
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 9 1:51.35

 

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 13 2:21.22
6 Boys 100 Yard Individual Medley DQ
12 Boys 50 Yard Backstroke 14 33.11
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 9 1:51.35

 

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 86 40.14
14 Boys 50 Yard Breaststroke 40 48.32

 

Best, Sam (FR)
Event Place Time
6 Boys 100 Yard Individual Medley 22 1:25.75
10 Boys 50 Yard Butterfly 21 39.47

 

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 34 3:04.67
3 Girls 100 Yard Freestyle 50 1:21.12
11 Girls 50 Yard Backstroke 31 40.02
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 35 2:27.94

 

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 109 41.67
13 Girls 50 Yard Breaststroke 52 51.53
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 43 2:37.60

 

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 13 2:21.22
4 Boys 100 Yard Freestyle 46 1:13.73
12 Boys 50 Yard Backstroke 32 43.11
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 19 2:07.39

 

Carraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
5 Girls 100 Yard Individual Medley 18 1:21.04
13 Girls 50 Yard Breaststroke 18 40.99
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:11.64

 

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:53.28
10 Boys 50 Yard Butterfly 3 25.81
12 Boys 50 Yard Backstroke 3 28.21
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:41.85

 

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 34 3:04.67
7 Girls 50 Yard Freestyle 76 37.14
11 Girls 50 Yard Backstroke 51 44.99
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 35 2:27.94

 

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
3 Girls 100 Yard Freestyle 53 1:21.72
11 Girls 50 Yard Backstroke 41 42.28
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:11.64

 

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:53.28
4 Boys 100 Yard Freestyle 12 1:00.54
10 Boys 50 Yard Butterfly 13 31.65
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:41.85

 

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:03.83
6 Boys 100 Yard Individual Medley 10 1:08.84
14 Boys 50 Yard Breaststroke 6 35.29
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 9 1:51.35

 

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 36 3:25.69
7 Girls 50 Yard Freestyle 89 38.50
11 Girls 50 Yard Backstroke 43 42.89
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 35 2:27.94

 

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
5 Girls 100 Yard Individual Medley 17 1:20.81
9 Girls 50 Yard Butterfly 23 39.17
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:11.64

 

Johnston, Jasmine (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 34 3:04.67
3 Girls 100 Yard Freestyle 54 1:22.02
11 Girls 50 Yard Backstroke 58 46.43
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 43 2:37.60

 

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
5 Girls 100 Yard Individual Medley DQ
13 Girls 50 Yard Breaststroke DQ
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:11.64

 

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 34 3:04.67
3 Girls 100 Yard Freestyle 41 1:19.20
9 Girls 50 Yard Butterfly 31 43.32
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 35 2:27.94

 

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
3 Girls 100 Yard Freestyle NS
9 Girls 50 Yard Butterfly NS

 

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 8 2:16.52
3 Girls 100 Yard Freestyle 22 1:10.57
11 Girls 50 Yard Backstroke 16 36.41
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 10 2:03.65

 

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 36 3:25.69
7 Girls 50 Yard Freestyle 87 38.19
11 Girls 50 Yard Backstroke 54 45.79
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 43 2:37.60

 

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 13 2:21.22
4 Boys 100 Yard Freestyle 40 1:10.89
14 Boys 50 Yard Breaststroke 18 38.76
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 19 2:07.39

 

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 13 2:21.22
4 Boys 100 Yard Freestyle 37 1:09.12
10 Boys 50 Yard Butterfly 18 36.55
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 19 2:07.39

 

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 8 2:16.52
7 Girls 50 Yard Freestyle 30 32.34
11 Girls 50 Yard Backstroke 19 36.96
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 10 2:03.65

 

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:53.28
6 Boys 100 Yard Individual Medley 2 57.97
14 Boys 50 Yard Breaststroke 2 29.72
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:41.85

 

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 8 2:16.52
5 Girls 100 Yard Individual Medley 5 1:10.00
13 Girls 50 Yard Breaststroke 1 34.35
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 10 2:03.65

 

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 36 3:25.69
7 Girls 50 Yard Freestyle DQ
11 Girls 50 Yard Backstroke 44 43.24
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 43 2:37.60

 

Sjoeberg, Sofia (JR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 36 3:25.69
7 Girls 50 Yard Freestyle 132 56.48
11 Girls 50 Yard Backstroke 84 1:03.88

 

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:03.83
8 Boys 50 Yard Freestyle 26 29.03
14 Boys 50 Yard Breaststroke 9 35.84
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 19 2:07.39

 

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 8 2:16.52
5 Girls 100 Yard Individual Medley 16 1:20.16
11 Girls 50 Yard Backstroke 17 36.42
15 Girls 200 Yard Freestyle Relay 10 2:03.65

 

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 4 2:03.83
4 Boys 100 Yard Freestyle 16 1:01.60
8 Boys 50 Yard Freestyle 15 27.50
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:41.85

 

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:53.28
6 Boys 100 Yard Individual Medley 11 1:09.46
12 Boys 50 Yard Backstroke 11 31.94
16 Boys 200 Yard Freestyle Relay 9 1:51.35

 

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 8 2:16.52
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Stefanoff, McKenzie (SR)
CNM B DQ
1. Jones, Olivia (SO)
2. Carraway, Isabelle (SO)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Eck, Lauren (SR)
CNM C 34 3:04.67
1. Johnston, Jasmine (FR)
2. Bowser, Jenna (FR)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Dresnek, Lindsey (FR)
CNM D 36 3:25.69
1. Siefke, Alexis (FR)
2. Groves, Breanne (JR)
3. Mayl, Olivia (FR)
4. Sjoeberg, Sofia (JR)

 

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 2 1:53.28
1. Woods, Eric (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. English, Josiah (SO)
CNM B 4 2:03.83
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Arsenio, Neil (JR)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM C 13 2:21.22
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Asbury, Mitchell (SO)
4. Calderon, Roberto (JR)

 

15 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 10 2:03.65
1. Stefanoff, McKenzie (SR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 18 2:11.64
1. Jones, Olivia (SO)
2. Eck, Lauren (SR)
3. Carraway, Isabelle (SO)
4. Gutierrez, Abby (FR)
CNM C 35 2:27.94
1. Dresnek, Lindsey (FR)
2. Bowser, Jenna (FR)
3. Groves, Breanne (JR)
4. Kirby, Ashley (SR)
CNM D 43 2:37.60
1. Johnston, Jasmine (FR)
2. Siefke, Alexis (FR)
3. Mayl, Olivia (FR)
4. Burlong-Jones, Brenae (SR)

 

16 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 1:41.85
1. DeLano, Justin (JR)
2. English, Josiah (SO)
3. Studebaker, Jim (SR)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 9 1:51.35
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. Woods, Eric (SO)
3. Gaylor, Bobby (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM C 19 2:07.39
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Calderon, Roberto (JR)
4. Spurgin, Shaphan (JR)

return to top

BUTLER INVITATIONAL

December 17, 2016

Wright State University

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:53.78
8 Boys 50 Yard Freestyle 14 26.99
12 Boys 100 Yard Butterfly 16 1:13.38
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 5 3:46.47

 

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 20 2:20.26
4 Boys 200 Yard Freestyle 15 2:15.44
16 Boys 500 Yard Freestyle 13 6:12.02
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:52.00

 

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 49 35.08
14 Boys 100 Yard Freestyle 21 1:18.44

 

Best, Sam (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 20 2:20.26
4 Boys 200 Yard Freestyle NS
12 Boys 100 Yard Butterfly 19 1:28.00

 

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 21 2:50.54
7 Girls 50 Yard Freestyle 32 33.68
13 Girls 100 Yard Freestyle 14 1:17.51
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 19 2:24.66

 

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 21 2:50.54
11 Girls 100 Yard Butterfly 22 2:04.86
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 22 2:55.77

 

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 39 31.71
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ
20 Boys 100 Yard Backstroke 20 1:32.41

 

Carraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:30.36
5 Girls 200 Yard Individual Medley 17 2:57.93
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 9 2:07.09
21 Girls 100 Yard Breaststroke 11 1:29.25

 

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:53.78
12 Boys 100 Yard Butterfly 5 59.46
20 Boys 100 Yard Backstroke 4 59.41
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 5 3:46.47

 

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 48 36.10
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 19 2:24.66
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:37.50

 

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:30.36
3 Girls 200 Yard Freestyle 21 3:06.82
13 Girls 100 Yard Freestyle 19 1:20.75
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 9 2:07.09

 

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay DQ
6 Boys 200 Yard Individual Medley 12 2:29.81
16 Boys 500 Yard Freestyle 12 6:11.37
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 5 3:46.47

 

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay DQ
6 Boys 200 Yard Individual Medley 14 2:33.50
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:52.00
22 Boys 100 Yard Breaststroke 10 1:15.99

 

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 21 2:50.54
7 Girls 50 Yard Freestyle 54 37.53
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 19 2:24.66

 

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:30.36
5 Girls 200 Yard Individual Medley 12 2:49.21
15 Girls 500 Yard Freestyle 12 6:51.95
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.27

 

Johnston, Jasmine (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 53 37.09
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 19 2:24.66
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:37.50

 

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:30.36
7 Girls 50 Yard Freestyle 24 31.34
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 9 2:07.09
21 Girls 100 Yard Breaststroke 20 1:41.18

 

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 21 2:50.54
3 Girls 200 Yard Freestyle 20 2:51.14
11 Girls 100 Yard Butterfly 19 1:36.90
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:37.50

 

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
11 Girls 100 Yard Butterfly 20 1:45.80

 

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 9 2:17.75
13 Girls 100 Yard Freestyle 10 1:11.83
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 9 2:07.09
19 Girls 100 Yard Backstroke 13 1:21.10

 

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 55 38.35
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 22 2:55.77
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:37.50

 

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 20 2:20.26
8 Boys 50 Yard Freestyle 38 31.70
14 Boys 100 Yard Freestyle 19 1:11.16
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ

 

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 20 2:20.26
4 Boys 200 Yard Freestyle 21 2:37.04
8 Boys 50 Yard Freestyle 37 31.57
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ

 

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 9 2:17.75
7 Girls 50 Yard Freestyle 22 31.22
19 Girls 100 Yard Backstroke 11 1:18.63
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.27

 

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:53.78
6 Boys 200 Yard Individual Medley 3 2:05.82
22 Boys 100 Yard Breaststroke 2 1:03.97
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 5 3:46.47

 

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 9 2:17.75
5 Girls 200 Yard Individual Medley 5 2:32.25
21 Girls 100 Yard Breaststroke 2 1:14.35
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.27

 

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 58 40.35
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 22 2:55.77

 

Sjoeberg, Sofia (JR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 65 55.55
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 22 2:55.77

 

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay DQ
8 Boys 50 Yard Freestyle 28 28.82
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay DQ
22 Boys 100 Yard Breaststroke 14 1:21.58

 

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 9 2:17.75
3 Girls 200 Yard Freestyle 15 2:34.80
19 Girls 100 Yard Backstroke 8 1:17.55
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.27

 

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay DQ
8 Boys 50 Yard Freestyle 20 27.53
14 Boys 100 Yard Freestyle 11 1:02.40
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:52.00

 

Woods, Eric (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:53.78
16 Boys 500 Yard Freestyle 9 5:56.58
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:52.00
20 Boys 100 Yard Backstroke 11 1:10.43

 

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 9 2:17.75
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Stefanoff, McKenzie (SR)
CNM B 12 2:30.36
1. Jones, Olivia (SO)
2. Carraway, Isabelle (SO)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Eck, Lauren (SR)
CNM C 21 2:50.54
1. Groves, Breanne (JR)
2. Burlong-Jones, Brenae (SR)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Bowser, Jenna (FR)

 

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 7 1:53.78
1. Woods, Eric (JR)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM B DQ
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM C 20 2:20.26
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Best, Sam (FR)
4. Moniaci, Vincent (FR)

 

17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 9 2:07.09
1. Jones, Olivia (SO)
2. Carraway, Isabelle (SO)
3. Eck, Lauren (SR)
4. Kreusch, Karlee (SR)
CNM B 19 2:24.66
1. Johnston, Jasmine (FR)
2. Dresnek, Lindsey (FR)
3. Groves, Breanne (JR)
4. Bowser, Jenna (FR)
CNM C 22 2:55.77
1. Sjoeberg, Sofia (JR)
2. Burlong-Jones, Brenae (SR)
3. Siefke, Alexis (FR)
4. Mayl, Olivia (FR)

 

18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 11 1:52.00
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Asbury, Mitchell (SO)
3. Studebaker, Jim (SR)
4. Woods, Eric (JR)
CNM B DQ
1. McKarns, Joey (FR)
2. Moniaci, Vincent (FR)
3. Calderon, Roberto (JR)
4. Spurgin, Shaphan (JR)

 

23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 7 4:35.27
1. Myers, Maddy (SR)
2. Stefanoff, McKenzie (SR)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 14 5:37.50
1. Dresnek, Lindsey (FR)
2. Mayl, Olivia (FR)
3. Johnston, Jasmine (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)

 

24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 5 3:46.47
1. DeLano, Justin (JR)
2. Arsenio, Neil (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Parrett, Justin (JR)

return to top

TROY HIGH SCHOOL INVITATIONAL

January 6, 2017

Miami County YMCA

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:58.26
12 Boys 100 Yard Butterfly 4 1:07.13
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:56.61
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 2 3:43.93

 

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:58.26
4 Boys 200 Yard Freestyle 4 2:16.44
16 Boys 500 Yard Freestyle 4 6:13.73
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:08.39

 

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 3 2:13.64
8 Boys 50 Yard Freestyle NS
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:56.61
20 Boys 100 Yard Backstroke 6 1:17.52

 

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8J Boys 50 Yard Freestyle 3 34.80
14J Boys 100 Yard Freestyle 1 1:19.81
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 2:09.27

 

Best, Sam (FR)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 6 2:42.03
12 Boys 100 Yard Butterfly 5 1:28.28
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 2:09.27

 

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:34.14
7 Girls 50 Yard Freestyle 6 31.82
13 Girls 100 Yard Freestyle 4 1:15.92
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 5:24.83

 

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:57.94
11 Girls 100 Yard Butterfly 4 1:49.07
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:53.21
21 Girls 100 Yard Breaststroke 5 1:53.08

 

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 3 2:13.64
8J Boys 50 Yard Freestyle 1 30.99
14J Boys 100 Yard Freestyle NS
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 2:09.27

 

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:34.14
5 Girls 200 Yard Individual Medley 4 2:49.46
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 2 2:05.83
21 Girls 100 Yard Breaststroke 3 1:27.58

 

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
12 Boys 100 Yard Butterfly 1 57.05
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 1 1:42.23
20 Boys 100 Yard Backstroke 1 1:00.25
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 2 3:43.93

 

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:57.94
13J Girls 100 Yard Freestyle 6 1:22.16
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:27.68
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 5:24.83

 

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:34.14
7J Girls 50 Yard Freestyle 1 33.14
13 Girls 100 Yard Freestyle 5 1:18.34
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 2 2:05.83

 

English, Josiah (SO)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 3 2:10.75
16 Boys 500 Yard Freestyle 2 6:00.16
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 1 1:42.23
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:08.39

 

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:58.26
16 Boys 500 Yard Freestyle 3 6:06.92
22 Boys 100 Yard Breaststroke 2 1:15.65
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:08.39

 

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
13J Girls 100 Yard Freestyle 9 1:26.02
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:27.68
19J Girls 100 Yard Backstroke NS
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 5 5:47.10

 

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
5 Girls 200 Yard Individual Medley 3 2:43.15
15 Girls 500 Yard Freestyle 2 6:32.62
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 2 2:05.83
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:34.72

 

Johnston, Jasmine (FR)
Event Place Time
7J Girls 50 Yard Freestyle 6 37.42
13J Girls 100 Yard Freestyle 7 1:23.14
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:27.68
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 5:24.83

 

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 1 2:11.79
7 Girls 50 Yard Freestyle 3 30.59
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 2 2:05.83
19 Girls 100 Yard Backstroke 4 1:29.65

 

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:34.14
3 Girls 200 Yard Freestyle 6 3:00.56
11 Girls 100 Yard Butterfly 2 1:35.02
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 5:24.83

 

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:57.94
11 Girls 100 Yard Butterfly 3 1:47.96
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:53.21
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 5 5:47.10

 

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 1 2:11.79
3 Girls 200 Yard Freestyle 5 2:42.22
19 Girls 100 Yard Backstroke 3 1:18.04
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:34.72

 

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
7J Girls 50 Yard Freestyle 7 37.52
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:27.68
19J Girls 100 Yard Backstroke 1 1:31.92
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 5 5:47.10

 

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 3 2:13.64
14 Boys 100 Yard Freestyle 5 1:07.98
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 2:09.27
22 Boys 100 Yard Breaststroke 6 1:24.87

 

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
6 Boys 200 Yard Individual Medley 5 2:59.46
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:56.61
20J Boys 100 Yard Backstroke 1 1:21.15

 

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 1 2:11.79
7 Girls 50 Yard Freestyle 4 31.17
15 Girls 500 Yard Freestyle 3 7:00.19
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:34.72

 

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
Record 6 Boys 200 Yard Individual Medley 1 2:04.12
14 Boys 100 Yard Freestyle 1 50.26
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 1 1:42.23
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 2 3:43.93

 

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 1 2:11.79
5 Girls 200 Yard Individual Medley 1 2:32.80
21 Girls 100 Yard Breaststroke 1 1:15.45
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 2 4:34.72

 

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:57.94
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:53.21
19J Girls 100 Yard Backstroke DQ
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 5 5:47.10

 

Sjoeberg, Sofia (JR)
Event Place Time
7J Girls 50 Yard Freestyle 14 51.46
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:53.21

 

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 3 2:13.64
8 Boys 50 Yard Freestyle 3 29.21
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:56.61
22 Boys 100 Yard Breaststroke 5 1:22.76

 

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
13 Girls 100 Yard Freestyle 2 1:10.71
19 Girls 100 Yard Backstroke 2 1:16.92

 

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:58.26
8 Boys 50 Yard Freestyle 2 27.34
14 Boys 100 Yard Freestyle 4 1:03.59
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 3 4:08.39

 

Woods, Eric (JR)
Event Place Time
6 Boys 200 Yard Individual Medley 3 2:28.09
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 1 1:42.23
20 Boys 100 Yard Backstroke 3 1:07.98
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 2 3:43.93

 

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 1 2:11.79
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 4 2:34.14
1. Eck, Lauren (SR)
2. Caraway, Isabelle (SO)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Bowser, Jenna (FR)
CNM C 6 2:57.94
1. Siefke, Alexis (FR)
2. Burlong-Jones, Brenae (SR)
3. Kirby, Haley (FR)
4. Dresnek, Lindsey (FR)

 

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 2 1:58.26
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. Arsenio, Neil (JR)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM B 3 2:13.64
1. Calderon, Roberto (JR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Spurgin, Shaphan (JR)

 

17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 2 2:05.83
1. Jones, Olivia (SO)
2. Eck, Lauren (SR)
3. Caraway, Isabelle (SO)
4. Gutierrez, Abby (FR)
CNM B 4 2:27.68
1. Mayl, Olivia (FR)
2. Johnston, Jasmine (FR)
3. Groves, Breanne (JR)
4. Dresnek, Lindsey (FR)
CNM C 6 2:53.21
1. Siefke, Alexis (FR)
2. Sjoeberg, Sofia (JR)
3. Burlong-Jones, Brenae (SR)
4. Kirby, Haley (FR)

 

18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 1 1:42.23
1. DeLano, Justin (JR)
2. Woods, Eric (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 3 1:56.61
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM C 5 2:09.27
1. Best, Sam (FR)
2. Barnett, Kody (FR)
3. Calderon, Roberto (JR)
4. McKarns, Joey (FR)

 

23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 2 4:34.72
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 3 5:24.83
1. Bowser, Jenna (FR)
2. Johnston, Jasmine (FR)
3. Dresnek, Lindsey (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)
CNM C 5 5:47.10
1. Kirby, Haley (FR)
2. Siefke, Alexis (FR)
3. Mayl, Olivia (FR)
4. Groves, Breanne (JR)

 

24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 2 3:43.93
1. DeLano, Justin (JR)
2. Arsenio, Neil (JR)
3. Woods, Eric (JR)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 3 4:08.39
1. English, Josiah (SO)
2. Studebaker, Jim (SR)
3. Gaylor, Bobby (JR)
4. Asbury, Mitchell (SO)

return to top

SOUTHWEST OHIO CLASSIC

January 14 & 15, 2017

West Carrollton YMCA

(F) Finals – St. Xavier High School Keating Natatorium

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 3 4:08.27
110 Boys 50 Yard Freestyle 13 26.59
112 Boys 100 Yard Butterfly 14 1:11.88
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:40.41
202 Boys 200 Yard Medley Relay 3 1:52.24
210 Boys 100 Yard Freestyle 14 1:00.82
212 Boys 50 Yard Butterfly 11 30.81
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:46.21

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 7 4:39.58
110 Boys 50 Yard Freestyle 15 26.93
118 Boys 50 Yard Breaststroke 18 39.84
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 12 1:56.83
202 Boys 200 Yard Medley Relay 7 2:01.77
212 Boys 50 Yard Butterfly 9 30.11
218 Boys 50 Yard Backstroke 6 31.22
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 8 4:14.66

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 9 5:08.65
110 Boys 50 Yard Freestyle 25 28.93
114 Boys 100 Yard Backstroke 13 1:15.14
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 12 1:56.83
202 Boys 200 Yard Medley Relay 7 2:01.77
212 Boys 50 Yard Butterfly 6 29.55
218 Boys 50 Yard Backstroke 10 34.79
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 4:31.04

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
110 Boys 50 Yard Freestyle 44 34.17
118 Boys 50 Yard Breaststroke 22 45.65
210 Boys 100 Yard Freestyle 27 1:19.13
218 Boys 50 Yard Backstroke 19 41.59

Best, Sam (FR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 9 5:08.65
110 Boys 50 Yard Freestyle 41 32.63
112 Boys 100 Yard Butterfly 17 1:29.76
208 Boys 100 Yard Individual Medley 11 1:25.71
218 Boys 50 Yard Backstroke 23 43.45

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay DQ
105 Girls 200 Yard Freestyle 15 2:55.71
109 Girls 50 Yard Freestyle 20 31.26
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:07.94
201 Girls 200 Yard Medley Relay 10 2:22.54
209 Girls 100 Yard Freestyle 20 1:14.65
217 Girls 50 Yard Backstroke 13 38.27
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 10 4:49.50

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay DQ
109 Girls 50 Yard Freestyle 63 40.20
117 Girls 50 Yard Breaststroke 28 50.23
215 Girls 100 Yard Breaststroke 17 1:51.11
217 Girls 50 Yard Backstroke 30 43.48

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
110 Boys 50 Yard Freestyle 37 30.71
118 Boys 50 Yard Breaststroke 19 40.12
202 Boys 200 Yard Medley Relay 11 2:19.49
210 Boys 100 Yard Freestyle 23 1:09.18
218 Boys 50 Yard Backstroke 15 37.67
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 4:31.04

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 8 5:34.20
109 Girls 50 Yard Freestyle FS
117 Girls 50 Yard Breaststroke FS
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:07.94
201 Girls 200 Yard Medley Relay 10 2:22.54
207 Girls 100 Yard Individual Medley 10 1:18.83
217 Girls 50 Yard Backstroke 10 37.58
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 10 4:49.50

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 3 4:08.27
108 Boys 400 Yard Individual Medley 2 4:49.13
114 Boys 100 Yard Backstroke 3 59.14
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:40.41
202 Boys 200 Yard Medley Relay 3 1:52.24
Record 204 Boys 1650 Yard Freestyle 18 18:27.07
212 Boys 50 Yard Butterfly 1 25.43
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:46.21

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle 43 35.22
113 Girls 100 Yard Backstroke FS
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 11 2:19.88
201 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:48.44
209 Girls 100 Yard Freestyle 28 1:23.08
217 Girls 50 Yard Backstroke 16 40.17
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 15 5:23.52

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay DQ
105 Girls 200 Yard Freestyle 17 3:00.17
109 Girls 50 Yard Freestyle 28 33.12
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 11 2:19.88
201 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:48.44
207 Girls 100 Yard Individual Medley 20 1:31.90
217 Girls 50 Yard Backstroke 15 38.93
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 15 5:23.52

English, Josiah (SO)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 7 4:39.58
110 Boys 50 Yard Freestyle 10 26.44
114 Boys 100 Yard Backstroke 7 1:05.20
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:40.41

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 7 4:39.58
110 Boys 50 Yard Freestyle 12 26.53
118 Boys 50 Yard Breaststroke 6 34.86
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 8 1:50.48
202 Boys 200 Yard Medley Relay 7 2:01.77
212 Boys 50 Yard Butterfly 13 31.77
218 Boys 50 Yard Backstroke 7 32.33
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 8 4:14.66

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle 55 37.63
117 Girls 50 Yard Breaststroke DQ
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:46.60
201 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
209 Girls 100 Yard Freestyle 33 1:26.51
217 Girls 50 Yard Backstroke 32 43.95
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 15 5:23.52

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 8 5:34.20
107 Girls 400 Yard Individual Medley DQ
115 Girls 500 Yard Freestyle 4 6:45.99
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:07.94
201 Girls 200 Yard Medley Relay 10 2:22.54
205 Girls 200 Yard Individual Medley 10 2:47.91
211 Girls 50 Yard Butterfly 8 34.63
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.36

Johnston, Jasmine (FR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle FS
113 Girls 100 Yard Backstroke DQ
209 Girls 100 Yard Freestyle FS
217 Girls 50 Yard Backstroke FS

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 8 5:34.20
105 Girls 200 Yard Freestyle 9 2:37.74
109 Girls 50 Yard Freestyle 18 31.07
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:01.11
201 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:15.52
207 Girls 100 Yard Individual Medley 14 1:24.53
217 Girls 50 Yard Backstroke 12 38.13
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 10 4:49.50

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 8 5:34.20
105 Girls 200 Yard Freestyle 14 2:55.32
109 Girls 50 Yard Freestyle 49 36.66
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 11 2:19.88
201 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:48.44
209 Girls 100 Yard Freestyle 22 1:18.62
211 Girls 50 Yard Butterfly 15 43.55
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 15 5:23.52

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay DQ
109 Girls 50 Yard Freestyle 52 36.76
111 Girls 100 Yard Butterfly 12 1:45.66
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:46.60
201 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
211 Girls 50 Yard Butterfly 19 46.05
217 Girls 50 Yard Backstroke 22 42.14

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 6 5:06.64
105 Girls 200 Yard Freestyle 10 2:39.41
111 Girls 100 Yard Butterfly 9 1:26.41
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:01.11
201 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:15.52
211 Girls 50 Yard Butterfly 7 34.40
217 Girls 50 Yard Backstroke 3 35.52
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.36

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle 51 36.73
113 Girls 100 Yard Backstroke 20 1:32.86
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 11 2:19.88
201 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
209 Girls 100 Yard Freestyle 30 1:25.65
217 Girls 50 Yard Backstroke 20 41.56

McDonald, Elena (FR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle FS
111 Girls 100 Yard Butterfly FS
207 Girls 100 Yard Individual Medley FS
211 Girls 50 Yard Butterfly NS

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 9 5:08.65
114 Boys 100 Yard Backstroke 15 1:20.63
118 Boys 50 Yard Breaststroke 15 38.71
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 12 1:56.83
202 Boys 200 Yard Medley Relay 11 2:19.49
208 Boys 100 Yard Individual Medley 8 1:18.97
210 Boys 100 Yard Freestyle 21 1:08.67
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 8 4:14.66

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
110 Boys 50 Yard Freestyle 35 30.47
118 Boys 50 Yard Breaststroke 23 45.86
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 12 1:56.83
202 Boys 200 Yard Medley Relay 11 2:19.49
210 Boys 100 Yard Freestyle 19 1:07.21
212 Boys 50 Yard Butterfly DQ
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 4:31.04

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 6 5:06.64
109 Girls 50 Yard Freestyle 21 31.43
113 Girls 100 Yard Backstroke 11 1:19.74
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:01.11
201 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:15.52
207 Girls 100 Yard Individual Medley 12 1:19.95
217 Girls 50 Yard Backstroke 7 36.41
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.36

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 3 4:08.27
118 Boys 50 Yard Breaststroke 1 29.11
118 Boys 50 Yard Breaststroke 5 29.51 (F)
Record 120 Boys 200 Yard Breaststroke 1 2:17.89
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:40.41
202 Boys 200 Yard Medley Relay 3 1:52.24
208 Boys 100 Yard Individual Medley 1 58.06
208 Boys 100 Yard Individual Medley 2 57.00 (F)
216 Boys 100 Yard Breaststroke 2 1:04.81
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:46.21

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 6 5:06.64
117 Girls 50 Yard Breaststroke 1 34.32
117 Girls 50 Yard Breaststroke 4 33.79 (F)
Record 119 Girls 200 Yard Breaststroke 4 2:35.73
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 6 2:01.11
201 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:15.52
205 Girls 200 Yard Individual Medley 6 2:30.47
215 Girls 100 Yard Breaststroke 2 1:14.40
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 7 4:35.36

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle 66 42.81
113 Girls 100 Yard Backstroke 25 1:38.62
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:46.60
201 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:48.44
209 Girls 100 Yard Freestyle DQ
217 Girls 50 Yard Backstroke 27 43.28

Sjoberg, Sofia (JR)
Event Place Time
109 Girls 50 Yard Freestyle 68 52.23
117 Girls 50 Yard Breaststroke 32 54.95
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 18 2:46.60
201 Girls 200 Yard Medley Relay DQ
209 Girls 100 Yard Freestyle 36 2:02.45
217 Girls 50 Yard Backstroke 51 1:01.44

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 9 5:08.65
110 Boys 50 Yard Freestyle 29 29.59
118 Boys 50 Yard Breaststroke 8 36.19
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 8 1:50.48
202 Boys 200 Yard Medley Relay 11 2:19.49
210 Boys 100 Yard Freestyle 20 1:08.26
216 Boys 100 Yard Breaststroke FS
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 4:31.04

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
103 Girls 400 Yard Medley Relay 6 5:06.64
109 Girls 50 Yard Freestyle 23 31.76
113 Girls 100 Yard Backstroke FS
121 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:07.94
201 Girls 200 Yard Medley Relay 10 2:22.54
207 Girls 100 Yard Individual Medley FS
217 Girls 50 Yard Backstroke FS
221 Girls 400 Yard Freestyle Relay 10 4:49.50

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 7 4:39.58
110 Boys 50 Yard Freestyle 17 27.21
118 Boys 50 Yard Breaststroke 12 37.88
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 8 1:50.48
202 Boys 200 Yard Medley Relay 7 2:01.77
210 Boys 100 Yard Freestyle 16 1:03.27
216 Boys 100 Yard Breaststroke 14 1:21.03
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 8 4:14.66

Woods, Eric (JR)
Event Place Time
104 Boys 400 Yard Medley Relay 3 4:08.27
110 Boys 50 Yard Freestyle 20 27.65
114 Boys 100 Yard Backstroke 9 1:06.07
122 Boys 200 Yard Freestyle Relay 8 1:50.48
202 Boys 200 Yard Medley Relay 3 1:52.24
218 Boys 50 Yard Backstroke 5 31.12
220 Boys 200 Yard Backstroke 5 2:27.22
222 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:46.21

103 Girls 400 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 6 5:06.64
1. Stefanoff, McKenzie (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Kreusch, Karlee (SR)
4. Myers, Maddy (SR)
CNM B 8 5:34.20
1. Jones, Olivia (SO)
2. Caraway, Isabelle (SO)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Gutierrez, Abby (FR)
CNM C DQ
1. Bowser, Jenna (FR)
2. Burlong-Jones, Brenae (SR)
3. Kirby, Haley (FR)
4. Eck, Lauren (SR)

104 Boys 400 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 3 4:08.27
1. Woods, Eric (JR)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM B 7 4:39.58
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM C 9 5:08.65
1. Barnes, Nick (JR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Best, Sam (FR)
4. McKarns, Joey (FR)

121 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 6 2:01.11
1. Jones, Olivia (SO)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 8 2:07.94
1. Caraway, Isabelle (SO)
2. Bowser, Jenna (FR)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Stefanoff, McKenzie (SR)
CNM C 11 2:19.88
1. Eck, Lauren (SR)
2. Mayl, Olivia (FR)
3. Dresnek, Lindsey (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)
CNM D 18 2:46.60
1. Siefke, Alexis (FR)
2. Groves, Breanne (JR)
3. Kirby, Haley (FR)
4. Sjoberg, Sofia (JR)

122 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 1:40.41
1. DeLano, Justin (JR)
2. Arsenio, Neil (JR)
3. English, Josiah (SO)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 8 1:50.48
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Studebaker, Jim (SR)
3. Spurgin, Shaphan (JR)
4. Woods, Eric (JR)
CNM C 12 1:56.83
1. McKarns, Joey (FR)
2. Asbury, Mitchell (SO)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Moniaci, Vincent (FR)

201 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 6 2:15.52
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 10 2:22.54
1. Stefanoff, McKenzie (SR)
2. Caraway, Isabelle (SO)
3. Gutierrez, Abby (FR)
4. Bowser, Jenna (FR)
CNM C 14 2:48.44
1. Siefke, Alexis (FR)
2. Eck, Lauren (SR)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Dresnek, Lindsey (FR)
CNM D DQ
1. Groves, Breanne (JR)
2. Kirby, Haley (FR)
3. Mayl, Olivia (FR)
4. Sjoberg, Sofia (JR)

202 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 3 1:52.24
1. Woods, Eric (JR)
2. Parrett, Justin (JR)
3. Arsenio, Neil (JR)
4. DeLano, Justin (JR)
CNM B 7 2:01.77
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM C 11 2:19.49
1. Calderon, Roberto (JR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Moniaci, Vincent (FR)
4. McKarns, Joey (FR)

221 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 7 4:35.36
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 10 4:49.50
1. Jones, Olivia (SO)
2. Caraway, Isabelle (SO)
3. Bowser, Jenna (FR)
4. Stefanoff, McKenzie (SR)
CNM C 15 5:23.52
1. Groves, Breanne (JR)
2. Dresnek, Lindsey (FR)
3. Eck, Lauren (SR)
4. Kirby, Ashley (SR)

222 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 4 3:46.21
1. DeLano, Justin (JR)
2. Woods, Eric (JR)
3. Arsenio, Neil (JR)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 8 4:14.66
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Asbury, Mitchell (SO)
4. Studebaker, Jim (SR)
CNM C 10 4:31.04
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. Spurgin, Shaphan (JR)
3. Calderon, Roberto (JR)
4. Barnes, Nick (JR)

return to top

NORTHMONT TRI-MEET

January 21, 2017

Kleptz YMCA

Chaminade-Julienne – Lebanon – Northmont

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:49.50
8 Boys 50 Yard Freestyle 4 26.12
14 Boys 100 Yard Freestyle 4 58.59
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:45.46

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 3 2:12.15
16 Boys 500 Yard Freestyle 4 5:56.77
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:45.46
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay DQ

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 5 2:10.35
14A Boys 100 Yard Freestyle 4 1:05.67
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 1:58.93
20A Boys 100 Yard Backstroke 3 1:16.75

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8A Boys 50 Yard Freestyle 11 33.96
22A Boys 100 Yard Breaststroke 6 1:34.30

Best, Sam (FR)
Event Place Time
14A Boys 100 Yard Freestyle 7 1:13.76
20A Boys 100 Yard Backstroke 5 1:30.62

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:27.10
7 Girls 50 Yard Freestyle 6 31.81
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:07.94
19A Girls 100 Yard Backstroke 8 1:26.74

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
7A Girls 50 Yard Freestyle 17 39.29
19A Girls 100 Yard Backstroke 10 1:32.46

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
8A Boys 50 Yard Freestyle 9 31.27
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 1:58.93
20A Boys 100 Yard Backstroke 4 1:26.92
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay DQ

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:07.94

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:49.50
12 Boys 100 Yard Butterfly 1 56.11
16 Boys 500 Yard Freestyle 1 5:13.91
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:41.88

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
7A Girls 50 Yard Freestyle 8 34.31
13A Girls 100 Yard Freestyle 7 1:19.61
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 5 2:20.69
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 6 5:21.27

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
13A Girls 100 Yard Freestyle 5 1:13.49
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 5 2:20.69
21 Girls 100 Yard Breaststroke 5 1:45.37
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 6 5:21.27

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:49.50
12 Boys 100 Yard Butterfly 3 1:08.32
20 Boys 100 Yard Backstroke 2 1:04.14
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:41.88

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 5 2:10.35
4 Boys 200 Yard Freestyle 4 2:24.42
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:45.46
22 Boys 100 Yard Breaststroke 3 1:14.46

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
13A Girls 100 Yard Freestyle 12 1:24.40
19A Girls 100 Yard Backstroke 11 1:34.76

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:27.10
5 Girls 200 Yard Individual Medley 4 2:42.51
15 Girls 500 Yard Freestyle 3 6:34.31
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:35.44

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:15.03
7 Girls 50 Yard Freestyle 5 30.68
15 Girls 500 Yard Freestyle 6 7:20.45
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:07.94

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 6 2:53.51
13A Girls 100 Yard Freestyle 10 1:21.07
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 5 2:20.69
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 6 5:21.27

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
7A Girls 50 Yard Freestyle DQ
13A Girls 100 Yard Freestyle DQ

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:15.03
11 Girls 100 Yard Butterfly 5 1:21.21
19 Girls 100 Yard Backstroke 5 1:18.63
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:35.44

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
13A Girls 100 Yard Freestyle 13 1:24.88
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 5 2:20.69
19A Girls 100 Yard Backstroke 9 1:30.89
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 6 5:21.27

McDonald, Elena (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:27.10
11 Girls 100 Yard Butterfly 6 1:32.95
13A Girls 100 Yard Freestyle 9 1:20.99

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
14A Boys 100 Yard Freestyle 5 1:07.27
22A Boys 100 Yard Breaststroke 2 1:22.05
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay DQ

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
8A Boys 50 Yard Freestyle 5 30.12
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 1:58.93
20A Boys 100 Yard Backstroke DQ
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay DQ

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:15.03
3 Girls 200 Yard Freestyle 5 2:40.91
13 Girls 100 Yard Freestyle 5 1:09.84
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:35.44

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 2 1:49.50
6 Boys 200 Yard Individual Medley 1 2:04.14
22 Boys 100 Yard Breaststroke 1 1:03.71
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:41.88

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 4 2:15.03
5 Girls 200 Yard Individual Medley 3 2:35.32
21 Girls 100 Yard Breaststroke 1 1:14.62
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:35.44

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
7A Girls 50 Yard Freestyle 13 37.46
19A Girls 100 Yard Backstroke DQ

Sjoberg, Sofia (JR)
Event Place Time
7A Girls 50 Yard Freestyle 21 48.79
13A Girls 100 Yard Freestyle 17 1:52.32

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
8A Boys 50 Yard Freestyle 2 29.05
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 5 1:58.93
22A Boys 100 Yard Breaststroke 1 1:18.88

Stefanoff, McKenzie (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:27.10
13 Girls 100 Yard Freestyle NS
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 4 2:07.94
19 Girls 100 Yard Backstroke NS

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 5 2:10.35
8 Boys 50 Yard Freestyle 6 26.43
14 Boys 100 Yard Freestyle 5 1:00.20
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 3 1:45.46

Woods, Eric (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 5 2:10.35
6 Boys 200 Yard Individual Medley 3 2:29.26
20 Boys 100 Yard Backstroke 3 1:06.09
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 1 3:41.88

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 4 2:15.03
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 6 2:27.10
1. Stefanoff, McKenzie (SR)
2. Gutierrez, Abby (FR)
3. McDonald, Elena (FR)
4. Bowser, Jenna (FR)

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 2 1:49.50
1. English, Josiah (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM B 5 2:10.35
1. Woods, Eric (JR)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Studebaker, Jim (SR)

17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 4 2:07.94
1. Caraway, Isabelle (SO)
2. Bowser, Jenna (FR)
3. Stefanoff, McKenzie (SR)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 5 2:20.69
1. Dresnek, Lindsey (FR)
2. Mayl, Olivia (FR)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Eck, Lauren (SR)

18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 1:45.46
1. Asbury, Mitchell (SO)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. Studebaker, Jim (SR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM B 5 1:58.93
1. Calderon, Roberto (JR)
2. Barnes, Nick (JR)
3. Moniaci, Vincent (FR)
4. Spurgin, Shaphan (JR)

23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 4:35.44
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Myers, Maddy (SR)
3. Kreusch, Karlee (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 6 5:21.27
1. Eck, Lauren (SR)
2. Mayl, Olivia (FR)
3. Dresnek, Lindsey (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)

24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 1 3:41.88
1. English, Josiah (SO)
2. Woods, Eric (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B DQ
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Calderon, Roberto (JR)
4. Asbury, Mitchell (SO)

return to top

GREATER WESTERN OHIO CONFERENCE

CHAMPIONSHIPS – PRELIMINARIES

January 28, 2017

Trotwood Acquatic Center

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:49.69
8 Boys 50 Yard Freestyle 22 26.16
14 Boys 100 Yard Freestyle 15 58.47
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 9 3:40.41

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 19 2:10.21
16 Boys 500 Yard Freestyle 15 5:48.74
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 16 1:56.72
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 12 4:13.43

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
12 Boys 100 Yard Butterfly 21 1:12.13
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 16 1:56.72
20 Boys 100 Yard Backstroke 24 1:16.00
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 12 4:13.43

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 33 34.35

Best, Sam (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 14 2:17.42
12 Boys 100 Yard Butterfly DQ
20 Boys 100 Yard Backstroke 27 1:31.42

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 28 31.60
13 Girls 100 Yard Freestyle 26 1:14.62
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 14 2:05.70
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:13.55

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
5 Girls 200 Yard Individual Medley DQ
21 Girls 100 Yard Breaststroke 33 1:51.31

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 16 2:26.39
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 14 2:05.70
21 Girls 100 Yard Breaststroke 23 1:25.27

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:49.69
12 Boys 100 Yard Butterfly 6 56.24
16 Boys 500 Yard Freestyle 8 5:14.87
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 9 3:40.41

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 16 2:26.39
13 Girls 100 Yard Freestyle 32 1:20.92
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 16 2:22.58
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:13.55

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
7 Girls 50 Yard Freestyle 31 32.89
13 Girls 100 Yard Freestyle 27 1:15.23
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 14 2:05.70
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:13.55

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:49.69
4 Boys 200 Yard Freestyle 18 2:09.44
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:45.29
20 Boys 100 Yard Backstroke 15 1:04.13

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
4 Boys 200 Yard Freestyle 21 2:13.31
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:45.29
22 Boys 100 Yard Breaststroke 14 1:14.75
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 12 4:13.43

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 30 3:08.99
19 Girls 100 Yard Backstroke 32 1:33.46

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 16 2:26.39
5 Girls 200 Yard Individual Medley 22 2:43.12
15 Girls 500 Yard Freestyle 18 6:31.52
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 11 4:30.28

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:12.03
7 Girls 50 Yard Freestyle 22 29.95
13 Girls 100 Yard Freestyle 25 1:11.62
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 14 2:05.70

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 27 2:48.65
11 Girls 100 Yard Butterfly 27 1:35.82
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 16 2:22.58
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 14 5:13.55

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
11 Girls 100 Yard Butterfly 28 1:42.72

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:12.03
11 Girls 100 Yard Butterfly 22 1:16.73
19 Girls 100 Yard Backstroke 26 1:18.41
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 11 4:30.28

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 31 3:10.13
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 16 2:22.58
19 Girls 100 Yard Backstroke 29 1:26.52

McDonald, Elena (FR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 16 2:26.39
11 Girls 100 Yard Butterfly 26 1:33.52
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 16 2:22.58
21 Girls 100 Yard Breaststroke 31 1:40.45

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 14 2:17.42
14 Boys 100 Yard Freestyle 24 1:05.61
22 Boys 100 Yard Breaststroke 24 1:22.06

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 14 2:17.42
12 Boys 100 Yard Butterfly 26 1:21.47
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 16 1:56.72

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:12.03
7 Girls 50 Yard Freestyle 25 30.47
19 Girls 100 Yard Backstroke 23 1:17.32
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 11 4:30.28

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 7 1:49.69
4 Boys 200 Yard Freestyle 2 1:50.34
22 Boys 100 Yard Breaststroke 6 1:03.86
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 9 3:40.41

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 12 2:12.03
5 Girls 200 Yard Individual Medley 14 2:26.42
21 Girls 100 Yard Breaststroke 5 1:11.86
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 11 4:30.28

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 33 3:16.86

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 14 2:17.42
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 16 1:56.72
22 Boys 100 Yard Breaststroke 22 1:20.19

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
8 Boys 50 Yard Freestyle 26 26.77
14 Boys 100 Yard Freestyle 22 1:02.02
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:45.29
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 12 4:13.43

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
6 Boys 200 Yard Individual Medley 14 2:24.18
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 11 1:45.29
20 Boys 100 Yard Backstroke 17 1:05.35
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 9 3:40.41

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 12 2:12.03
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 16 2:26.39
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Caraway, Isabelle (SO)
3. McDonald, Elena (FR)
4. Dresnek, Lindsey (FR)

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 7 1:49.69
1. English, Josiah (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)
CNM B 14 2:17.42
1. Moniaci, Vincent (FR)
2. McKarns, Joey (FR)
3. Best, Sam (FR)
4. Spurgin, Shaphan (JR)

17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 14 2:05.70
1. Bowser, Jenna (FR)
2. Eck, Lauren (SR)
3. Caraway, Isabelle (SO)
4. Jones, Olivia (SO)
CNM B 16 2:22.58
1. Dresnek, Lindsey (FR)
2. McDonald, Elena (FR)
3. Mayl, Olivia (FR)
4. Kirby, Ashley (SR)

18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 11 1:45.29
1. Gaylor, Bobby (JR)
2. Studebaker, Jim (SR)
3. Woods, Eric (SO)
4. English, Josiah (SO)
CNM B 16 1:56.72
1. Spurgin, Shaphan (JR)
2. Moniaci, Vincent (FR)
3. Barnes, Nick (JR)
4. Asbury, Mitchell (SO)

23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 11 4:30.28
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)
CNM B 14 5:13.55
1. Eck, Lauren (SR)
2. Dresnek, Lindsey (FR)
3. Kirby, Ashley (SR)
4. Bowser, Jenna (FR)

24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 9 3:40.41
1. Arsenio, Neil (JR)
2. Woods, Eric (SO)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Parrett, Justin (JR)
CNM B 12 4:13.43
1. Barnes, Nick (JR)
2. Asbury, Mitchell (SO)
3. Gaylor, Bobby (JR)
4. Studebaker, Jim (SR)

return to top

GREATER WESTERN OHIO CONFERENCE

CHAMPIONSHIPS – FINALS

February 2, 2017

Trotwood Acquatic Center

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 8 1:47.77
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 3:36.85

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 15 2:02.70

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 15 2:02.70

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 8 1:47.77
Record 12 Boys 100 Yard Butterfly 4 54.42
16 Boys 500 Yard Freestyle 10 5:08.46
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 3:36.85

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 15 2:02.70

English, Josiah (SO)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 8 1:47.77
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 13 1:43.80

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 13 1:43.80

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 12 4:20.74

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:12.52
17 Girls 200 Yard Freestyle Relay 15 2:02.70

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:12.52
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 12 4:20.74

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:12.52
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 12 4:20.74

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
2 Boys 200 Yard Medley Relay 8 1:47.77
Record 4 Boys 200 Yard Freestyle 4 1:49.22
22 Boys 100 Yard Breaststroke 6 1:03.80
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 3:36.85

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
1 Girls 200 Yard Medley Relay 14 2:12.52
21 Girls 100 Yard Breaststroke 4 1:10.91
23 Girls 400 Yard Freestyle Relay 12 4:20.74

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 13 1:43.80

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
18 Boys 200 Yard Freestyle Relay 13 1:43.80
24 Boys 400 Yard Freestyle Relay 10 3:36.85

1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 14 2:12.52
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)

2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 8 1:47.77
1. English, Josiah (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)

17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 15 2:02.70
1. Eck, Lauren (SR)
2. Bowser, Jenna (FR)
3. Caraway, Isabelle (SO)
4. Jones, Olivia (SO)

18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 13 1:43.80
1. English, Josiah (SO)
2. Gaylor, Bobby (JR)
3. Woods, Eric (SO)
4. Studebaker, Jim (SR)

23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 12 4:20.74
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)

24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 10 3:36.85
1. Arsenio, Neil (JR)
2. Woods, Eric (SO)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Parrett, Justin (JR)

return to top

WAYNE INVITATIONAL

February 4, 2017

Huber Heights YMCA

 

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
4 Boys 100 Yard Freestyle 4 59.55
20 Boys 50 Yard Backstroke 3 32.17
44 Boys 50 Yard Freestyle 2 27.26

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
6 Boys 100 Yard Freestyle 6 1:03.58
14 Boys 50 Yard Butterfly 4 30.23
22 Boys 50 Yard Backstroke 5 35.18

Barnett, Kody (FR)
Event Place Time
18 Boys 50 Yard Backstroke 6 39.30
34 Boys 50 Yard Breaststroke 7 42.47
42 Boys 50 Yard Freestyle 17 34.90

Best, Sam (FR)
Event Place Time
10 Boys 50 Yard Butterfly 5 37.99
26 Boys 100 Yard Individual Medley 5 1:23.33
42 Boys 50 Yard Freestyle 16 33.92

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
1 Girls 100 Yard Freestyle 3 1:10.85
17 Girls 50 Yard Backstroke 7 37.14
41 Girls 50 Yard Freestyle 6 31.17

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
23 Girls 50 Yard Backstroke 7 42.94
31 Girls 100 Yard Individual Medley 10 1:39.74
39 Girls 50 Yard Breaststroke 7 50.54

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
22 Boys 50 Yard Backstroke 6 38.46
38 Boys 50 Yard Breaststroke 4 38.28
46 Boys 50 Yard Freestyle 11 30.66

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
3 Girls 100 Yard Freestyle 6 1:10.09
19 Girls 50 Yard Backstroke 4 39.36
35 Girls 50 Yard Breaststroke 4 39.78

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
14 Boys 50 Yard Butterfly 1 25.26
30 Boys 100 Yard Individual Medley 2 59.61
46 Boys 50 Yard Freestyle 2 23.72

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
1 Girls 100 Yard Freestyle 7 1:16.65
17 Girls 50 Yard Backstroke 8 39.06
41 Girls 50 Yard Freestyle 9 34.01

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
7 Girls 100 Yard Freestyle 6 1:15.52
39 Girls 50 Yard Breaststroke 6 48.00
47 Girls 50 Yard Freestyle 11 32.67

English, Josiah (SO)
Event Place Time
4 Boys 100 Yard Freestyle 1 58.29
20 Boys 50 Yard Backstroke 1 29.30
28 Boys 100 Yard Individual Medley 1 1:04.88

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
6 Boys 100 Yard Freestyle 4 58.42
22 Boys 50 Yard Backstroke 2 31.40
46 Boys 50 Yard Freestyle 6 26.20

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
5 Girls 100 Yard Freestyle 8 1:25.79
21 Girls 50 Yard Backstroke 4 42.69
45 Girls 50 Yard Freestyle 11 37.74

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
17 Girls 50 Yard Backstroke 5 36.47
25 Girls 100 Yard Individual Medley 4 1:16.21
33 Girls 50 Yard Breaststroke 4 41.51

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
3 Girls 100 Yard Freestyle 5 1:08.46
19 Girls 50 Yard Backstroke 2 37.08
43 Girls 50 Yard Freestyle 4 30.07

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
15 Girls 50 Yard Butterfly 6 41.73
23 Girls 50 Yard Backstroke 6 42.60
47 Girls 50 Yard Freestyle 15 37.32

Kirby, Haley (FR)
Event Place Time
9 Girls 50 Yard Butterfly 8 43.36
25 Girls 100 Yard Individual Medley 7 1:35.39
41 Girls 50 Yard Freestyle 12 35.95

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
15 Girls 50 Yard Butterfly 2 32.93
31 Girls 100 Yard Individual Medley 4 1:19.01
47 Girls 50 Yard Freestyle 5 30.82

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
1 Girls 100 Yard Freestyle 9 1:21.79
17 Girls 50 Yard Backstroke 9 39.19
41 Girls 50 Yard Freestyle 15 36.60

McDonald, Elena (FR)
Event Place Time
9 Girls 50 Yard Butterfly 4 38.79
25 Girls 100 Yard Individual Medley 5 1:29.51
41 Girls 50 Yard Freestyle 11 34.56

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
26 Boys 100 Yard Individual Medley 3 1:16.00
34 Boys 50 Yard Breaststroke 3 37.43
42 Boys 50 Yard Freestyle 8 30.19

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
2 Boys 100 Yard Freestyle 2 1:06.06
10 Boys 50 Yard Butterfly 3 34.00
42 Boys 50 Yard Freestyle 6 29.63

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
15 Girls 50 Yard Butterfly 3 34.00
31 Girls 100 Yard Individual Medley 5 1:19.71
47 Girls 50 Yard Freestyle 3 30.36

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
6 Boys 100 Yard Freestyle 1 50.77
30 Boys 100 Yard Individual Medley 1 58.06
46 Boys 50 Yard Freestyle 1 23.62

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
3 Girls 100 Yard Freestyle 4 1:01.68
35 Girls 50 Yard Breaststroke 1 34.27
43 Girls 50 Yard Freestyle 3 29.13

Siefke, Alexis (FR)
Event Place Time
1 Girls 100 Yard Freestyle 12 1:28.28
17 Girls 50 Yard Backstroke 12 44.01
41 Girls 50 Yard Freestyle 16 38.23

Sjoberg, Sofia (JR)
Event Place Time
21 Girls 50 Yard Backstroke 10 57.71
37 Girls 50 Yard Breaststroke DQ
45 Girls 50 Yard Freestyle 17 46.89

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
6 Boys 100 Yard Freestyle 7 1:05.68
38 Boys 50 Yard Breaststroke 3 35.01
46 Boys 50 Yard Freestyle 9 28.99

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
8 Boys 100 Yard Freestyle 2 1:01.24
32 Boys 100 Yard Individual Medley 2 1:11.61
48 Boys 50 Yard Freestyle 1 26.74

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
4 Boys 100 Yard Freestyle 3 59.30
20 Boys 50 Yard Backstroke 2 31.68
44 Boys 50 Yard Freestyle 3 28.09

return to top

SOUTHWEST OHIO DISTRICT SECTIONALS – BOYS

February 10, 2017

Trotwood Aquatic Center

 

Arsenio, Neil (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 4 1:46.57
25 Boys 50 Yard Freestyle 11 25.76
27 Boys 100 Yard Freestyle 16 59.14
29 Boys 200 Yard Freestyle Relay 4 1:43.37

Asbury, Mitchell (SO)
Event Place Time
23 Boys 200 Yard Freestyle 9 2:11.62
28 Boys 500 Yard Freestyle 4 5:56.91

Barnes, Nick (JR)
Event Place Time
26 Boys 100 Yard Butterfly 8 1:13.68
30 Boys 100 Yard Backstroke 13 1:18.03

Best, Sam (FR)
Event Place Time
24 Boys 200 Yard Individual Medley 10 2:59.60
26 Boys 100 Yard Butterfly 10 1:26.82

Calderon, Roberto (JR)
Event Place Time
25 Boys 50 Yard Freestyle 23 31.50

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 4 1:46.57
Record 26 Boys 100 Yard Butterfly 1 53.97
Record 30 Boys 100 Yard Backstroke 2 56.97
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:34.80

English, Josiah (SO)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 4 1:46.57
23 Boys 200 Yard Freestyle 8 2:07.84
30 Boys 100 Yard Backstroke 6 1:02.03
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:34.80

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
23 Boys 200 Yard Freestyle 6 2:04.80
29 Boys 200 Yard Freestyle Relay 4 1:43.37
31 Boys 100 Yard Breaststroke 9 1:13.12

McKarns, Joey (FR)
Event Place Time
27 Boys 100 Yard Freestyle 25 1:08.26
31 Boys 100 Yard Breaststroke 17 1:26.55

Moniaci, Vincent (FR)
Event Place Time
25 Boys 50 Yard Freestyle 20 30.11
26 Boys 100 Yard Butterfly 9 1:17.05

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 4 1:46.57
Record 23 Boys 200 Yard Freestyle 1 1:49.02
31 Boys 100 Yard Breaststroke 1 1:02.08
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:34.80

Spurgin, Shaphan (JR)
Event Place Time
27 Boys 100 Yard Freestyle 24 1:07.40
31 Boys 100 Yard Breaststroke 14 1:20.05

Studebaker, Jim (SR)
Event Place Time
25 Boys 50 Yard Freestyle 13 25.91
27 Boys 100 Yard Freestyle 14 58.49
29 Boys 200 Yard Freestyle Relay 4 1:43.37

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
24 Boys 200 Yard Individual Medley 3 2:20.68
29 Boys 200 Yard Freestyle Relay 4 1:43.37
30 Boys 100 Yard Backstroke 9 1:04.81
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 4 3:34.80

22 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 4 1:46.57
1. English, Josiah (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Arsenio, Neil (JR)

29 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 4 1:43.37
1. Arsenio, Neil (JR)
2. Studebaker, Jim (SR)
3. Woods, Eric (SO)
4. Gaylor, Bobby (JR)

32 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 4 3:34.80
1. English, Josiah (SO)
2. Woods, Eric (SO)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Parrett, Justin (JR)

return to top

SOUTHWEST OHIO DISTRICT SECTIONALS – GIRLS

February 11, 2017

Trotwood Aquatic Center

 

Bowser, Jenna (FR)
Event Place Time
5 Girls 50 Yard Freestyle 17 30.94
7 Girls 100 Yard Freestyle 20 1:14.44
9 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:03.81

Burlong-Jones, Brenae (SR)
Event Place Time
11 Girls 100 Yard Breaststroke 27 1:54.30

Caraway, Isabelle (SO)
Event Place Time
5 Girls 50 Yard Freestyle 25 32.94
9 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:03.81
11 Girls 100 Yard Breaststroke FS

Dresnek, Lindsey (FR)
Event Place Time
10 Girls 100 Yard Backstroke 19 1:30.18

Eck, Lauren (SR)
Event Place Time
5 Girls 50 Yard Freestyle 16 30.78
7 Girls 100 Yard Freestyle 21 1:15.79
9 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:03.81

Groves, Breanne (JR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 24 3:08.49

Gutierrez, Abby (FR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 7 2:26.68
8 Girls 500 Yard Freestyle 6 6:33.02
12 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:24.49

Jones, Olivia (SO)
Event Place Time
2 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:12.10
5 Girls 50 Yard Freestyle 15 30.32
7 Girls 100 Yard Freestyle 18 1:11.82
9 Girls 200 Yard Freestyle Relay 8 2:03.81

Kirby, Ashley (SR)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 14 2:51.53
6 Girls 100 Yard Butterfly 13 1:34.05

Kreusch, Karlee (SR)
Event Place Time
2 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:12.10
6 Girls 100 Yard Butterfly 6 1:17.89
10 Girls 100 Yard Backstroke 11 1:18.39
12 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:24.49

Mayl, Olivia (FR)
Event Place Time
10 Girls 100 Yard Backstroke 17 1:28.54

McDonald, Elena (FR)
Event Place Time
6 Girls 100 Yard Butterfly 12 1:31.74
11 Girls 100 Yard Breaststroke 22 1:44.51

Myers, Maddy (SR)
Event Place Time
2 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:12.10
7 Girls 100 Yard Freestyle 13 1:08.68
10 Girls 100 Yard Backstroke 9 1:17.17
12 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:24.49

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
2 Girls 200 Yard Medley Relay 6 2:12.10
3 Girls 200 Yard Freestyle 2 2:08.51
11 Girls 100 Yard Breaststroke 2 1:11.26
12 Girls 400 Yard Freestyle Relay 3 4:24.49

2 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 6 2:12.10
1. Kreusch, Karlee (SR)
2. Roberts, Fynn (SO)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Jones, Olivia (SO)

9 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 8 2:03.81
1. Bowser, Jenna (FR)
2. Eck, Lauren (SR)
3. Caraway, Isabelle (SO)
4. Jones, Olivia (SO)

12 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 3 4:24.49
1. Gutierrez, Abby (FR)
2. Kreusch, Karlee (SR)
3. Myers, Maddy (SR)
4. Roberts, Fynn (SO)

return to top

SOUTHWEST OHIO DISTRICT CHAMPIONSHIPS

February 18, 2017

Miami University

 

DeLano, Justin (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 21 1:47.02
26 Boys 100 Yard Butterfly 25 55.32
Record 30 Boys 100 Yard Backstroke 26 56.92
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 22 3:35.98

English, Josiah (SO)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 21 1:47.02
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 22 3:35.98

Gaylor, Bobby (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 21 1:47.02

Parrett, Justin (JR)
Event Place Time
22 Boys 200 Yard Medley Relay 21 1:47.02
Record 23 Boys 200 Yard Freestyle 20 1:47.57
Record 31 Boys 100 Yard Breaststroke 20 1:01.62
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 22 3:35.98

Roberts, Fynn (SO)
Event Place Time
3 Girls 200 Yard Freestyle 34 2:08.68
11 Girls 100 Yard Breaststroke 24 1:10.03

Woods, Eric (SO)
Event Place Time
32 Boys 400 Yard Freestyle Relay 22 3:35.98

22 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Place Time
CNM A 21 1:47.02
1. English, Josiah (SO)
2. Parrett, Justin (JR)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Gaylor, Bobby (JR)

32 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Place Time
CNM A 22 3:35.98
1. English, Josiah (SO)
2. Woods, Eric (SO)
3. DeLano, Justin (JR)
4. Parrett, Justin (JR)


return to top

Record Indicates the swimmier has set a new school record
  • Swim Team Results

  • Latest Photo Galleries

    View More Galleries

  • SUPPORT OUR SPONSORS

  • FOLLOW US ON TWITTER

    RT @VictoryViewsOH Check out the photo story from the Fairmont vs Northmont boys varsity volleyball game! bit.ly/2oNqLrZ pic.twitter.com/Sye2RXvOK1

    About 49 minutes ago · reply · retweet · favorite

  • LIKE US ON FACEBOOK

  • SUPPORT OUR SPONSORS